Ден

Хрватски министер поднесе оставка: Работев во околности во кои станав мета

Хрватскиот министер за државен имот, Горан Мариќ поднесе неотповиклива оставка.

Како што рекол, ниту еден ден на своето работно место не го поминал во мирни услови.

– Работев во програмирани околности во кои станав мета. Ова е медиумска оркестрација … не сум во состојба да прифатам невиден удар на достоинството, мирот и интегритетот на моето семејство –  рекол Мариќ, пренесува „Индекс.хр“.

Тој додал дека сите кои сакаат да му го претворат животот во хаос, нема да успеат во тоа.

Можеби ќе ве интересира:

Вечер: Спасовски се вози во запленето БМВ

Ден

(ВИДЕО) Ласовска: Дали Јанева не е во притвор зошто ја штити лично Заев?

Ден

(ВИДЕО) СДСМ тврди дека Мицкоски имал средби со Кичеец, ВМРО-ДПМНЕ негира

Ден
UA-107222993-1