Ден

Ибрахимовиќ: Ноле, бр.1!

Златан Ибрахимовиќ е еден од оние спортисти кои ретко ги признаваат успесите на останатите. Колку Швеѓанецот е самобендисан видовме пред неколку дена кога го состави идеалниот тим, секако на позиции се стави само тој.

Но, ете денеска по големото финале на Вимблдон одлучи да му се поклони на Новак Ѓоковиќ. Ибрахимовиќ му ја честиташе победата и му порача дека е број еден.

Можеби ќе ве интересира:

Агентот на Модриќ разговара за негов трансфер во Милан?

Ден

Јунајтед се договори со Манџукиќ, од Јувентус ја објавија и цената

Ден

Нејмар заминува во Јувентус

Ден
UA-107222993-1