Ден

Дачиќ ја учи „Шанзелизе“, сака да му ја пее на Макрон

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска треба да ја посети Србија, а за неговото доаѓање, српскиот министер за надворешни работи изјавил дека сака да му ја испее „Шанзелизе“.

Дачиќ за српските медиуми кажал дека на Макрон му пеел во Трст пред две години, а ако му се укаже прилика, ќе му пее и сега.

– Само ќе мора на брзина да научам некоја француска песна, на пример „Шанзелизе“ – рекол Дачиќ.

Можеби ќе ве интересира:

Спасовски: За МВР да знае каде е Јанева треба да има налог од обвинителството и судот

Ден

Случај „Рекет“: Запленет глисерот на Кичеец и неколку други предмети

Ден

Центарот за зависници ќе се растерети, нема да се дислоцира

Ден
UA-107222993-1