Ден

1ТВ: Јовановски не е уапсен, туку задржан на граница

Телевизијата, сопственост на таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски објави дека по веста дека Бојан Јовановски е уапсен на граница побаравле коментар од првиот човек на овинителството за организиран криминал, Вилма Рускоска, која им рекла дека Јовановски не е уапсен, туку задржан на граница.

Рускоска претходно најави и прес конференција која треба да се одржи доцна попладнево, во 16:30 часот на која ќе бидат изнесени сите детали поврзани со овој случај.

Можеби ќе ве интересира:

Катица Јанева поднесе оставка

Ден

Јовески: Обвинителството е определено неселективно и конечно да расчисти со криминалот

Ден

(ВИДЕО) Мицкоски бара притвор за Катица Јанева

Ден
UA-107222993-1