Ден

Кичеец на распит во Кривичен суд

Зоран Милевски Кичеец со лисици на рацете е однесен на распит во Кривичниот суд. Тој, заедно со Бојан Јовановски е осомничен за делото „Примање наградата за противзаконско влијание“, дело за кое денеска шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Влима Рускоска држеше прес конференција. Првоосомничениот, Бојан Јовановски пак, е уапсен на граница, во обид да излезе од Македонија.

Обвинителката Рускоска на прес конференцијата рече дека побарала притвор за двајцата осомничени, но и дека истрагата се уште трае.

Таа додаде дека кај првоосомничениот не е најден никаков имот на негово име, додека за вториот се уште трае финансиската проверка.

Можеби ќе ве интересира:

Вечер: Спасовски се вози во запленето БМВ

Ден

Заев: Не е точно дека ми се јавила Јанева пред да и го земат телефонот

Ден

СДСМ закажа седница на Централниот одбор

Ден
UA-107222993-1