Ден

Претрес во станот на Катица Јанева

Телевизијата 21 објави дека полицијата врши претсрес во домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Како што велат од телевизијата, на Јанева и е одземен и мобилниот телефон

Според телевизијата, претресот е поврзан со денешното апсење на Бојан Јовановски, познат како Боки 13.

Инаку, обвинителката денеска си поднесе оставка од функцијата, која како што вели, ќе стане активна кога политичките партии ќе се усогласат за новиот закон и ќе го изберат нејзиниот наследник

Можеби ќе ве интересира:

Јанева се враќа во Шутка

Ден

Заев: Борисов не ми се јавил да бара заштита за Камчев

Ден

Спасов не се појавил во затвор на 18 октомври, кога му завршил рокот за оправданиот прекин

Ден
UA-107222993-1