Ден

Кичеец во притвор, Јовановски уште на распит

Зоран Милевски познат како Кичеец кој доцна попладнево беше однесен во Кривичниот суд на распит за новата истрага на обвинителството за организиран криминал од судот заминува во истражниот затвор во Шуто Оризари, бидејќи судија на претходна постапка му определил 30-дневен притвор.

Тој е второосомничен во истрагата, каде се сомничи за делото „Примање награда за противзакониот влијание“.

Бојан Јовановски пак, познат како Боки 13 кој вечерва со полициска придружба беше донесен во Кривичниот суд се уште е на распит. Тој освен за „Примање награда за противзакониот влијание“, се сомничи и за делото „Перење пари“.

Можеби ќе ве интересира:

Рама: Европската Унија го изневери Заев

Ден

Зеленски: Ќе се укине пратеничкиот имунитет во Украина

Ден

ОЈО побара притвор за едно од лицата во вчерашната акција на МВР

Ден
UA-107222993-1