Ден

Нуркачите ја извадија кадата од Охридско Езеро

Нуркачите кои вчера снимија када на дното на Охридското Езеро, денеска објавија фотографии дека истата ја извадиле од езерото. Од нуркачкиот клуб „Акватек“ објавија дека кадата била најдена помеѓу Срјшче и Мостот на желбите.

„И ветар да вее и бура да коси и бран да фати, зборот е збор… кадата е извадена“, напишаа нуркачите на објавата од фотографиите со извадената када.

Можеби ќе ве интересира:

Триесетдневен притвор за Бојан Јовановски

Ден

СЈО демантира дека била уапсена Лиле Стефанова

Ден

Села: Добро е што премиерот почнал да ја чувствува силата на Алијансата за Албанците

Ден
UA-107222993-1