Ден

СДСМ закажа седница на Централниот одбор

Владејачката СДСМ за вечерва во 18 часот закажа седница на Централниот одбор во партиското седиште.

Од таму велат дека седниците на Централниот одбор се работни и најавија изјави по завршувањето на седницата за одлуките кои ќе се донесат.

Последната седница на ЦО на владејачката партија беше во Охрид, кога беа избрани нови членови на Извршниот одбор, како и нови членови на Централниот одбор на партијата.

Можеби ќе ве интересира:

Ахмети: Предвремените избори се најдобро решение

Ден

(ВИДЕО) Мицкоски: Да почекаме до утре да видиме што нуди Заев, тој може да се премисли

Ден

Кичеец во притвор, Јовановски уште на распит

Ден
UA-107222993-1