Македонските градежници изградиле над 2300 станови во 2020 година

admin
Пандемијата предизвикана од коронавирусот присилно стави клуч на многу фирми, но се чини дека градежните комапнии не ја почувствувале кризата. Според податоците на Државниот завод...

Актерката Стојановска доби три ипол годишна затворска казна за шверц на кокаин

admin
Актерката Силвија Стојановска доби три ипол годишна затворска казна за шверц на 700 килогрима кокаин од Колумбија. Нејзиниот партнер, Војуслав Будусављевиќ пак, доби затворска казна...

Од јуни свадби по протоколи?

admin
Доколку трендот на заразата од коронавирусот се намалува со истото темпо, а истовремено продолжува вакцинацијата без никакви проблеми, рестораните ќе можат да организираат свадби со...

За сите демократија, за Пауновски „пркос“ – Како премиерот го смени ставот за различностите во владата?

admin
Инспекторите и јавноста втор ден застануваат на страна на директорот на Пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски. Неговата посветена работа се виде во изминатата година и половина,...

Мнозинството од граѓаните немаат доверба во Владата, покажува истражувањето на МЦМС

admin
Мнозинство од граѓаните (56,6%) немаат доверба во Владата, односно изјавиле дека целосно (38,0%) или до некаде (18,6%) немаат доверба. Извршната власт ја ужива довербата на...

Јанчев, Таравари и Димитриевски имаат најголема доверба од граѓаните меѓу градоначалниците

admin
Митко Јанчев, Арбен Таравари и Максим Димитриевски се градоначалниците кои добиле највисоки оценки од граѓаните, покажува истражувањето на институтот МЦМС. Гледано низ етничка перспектива, етничките...

Наместо Фајзер, пратениците добија Спутник В, Трајанов се чувствува измамено

admin
Наспроти најавите дека пратениците ќе се вакцинираат со Фајзеровата вакцина, утрово тие добија прва доза од руската вакцина Суптник В. Оваа одлука „паднала“ под притисок...