Семејство

Мачките ја намалуваат вознемиреноста кај деца со аутизам, покажуваат истражувањата

Elena Daskalova
Познато е дека домашните миленици придонесуваат за подобро расположение на нивните сопственици… Ново истражување на Истражувачкиот центар за интеракција меѓу луѓето и животните при Колеџот...

Мицкоски не дојде да сведочи за упадот во Собранието на 27 април

admin
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не дојде во Кривичниот суд во Скопје, каде беше повикан како сведок на одбраната за предметот за организаторите на...