Спорт

Стадионот на Реал Мадрид ќе биде целосно реконструиран во 2022 година

Elena Daskalova
Градежните работи за реновирање, реконструкција и трансформација на „Сантијаго Бернабеу“ во најмодерен стадион се одвиваат со задоволително темпо и се очекува да завршат следната есен....

ВИДЕО: Ибрахимовиќ слави 500 гола со „Јутро је“ од Нада Топчагиќ

admin
Најдобриот фудбалер во редовите на Милан, Златан Ибрахимовиќ по вчерашното постигнување над 500 гола во својата професионална кариера, прослави со „Јутро је“ од легендарната Нада...

ВИДЕО: Роналдо и Георгина голи во базен слават роденден во забранет регион во Италија

admin
Кристијано Роналдо и Георгина Родригез се под истрага од страна на италијанската полиција за евентуално кршење на ковид протоколите, откако протече видео на кое се...

Една година без Коби: Ванеса му прости 105 неверства, љубовта им траеше до смрт…

Elena Daskalova
Минатата година на 26 јануари светот беше шокиран кога се дозна веста за смртта на НБА-легендата Коби Брајант, кој загина во хеликоптерска несреќа со ќерка...