Свет

Девет земји кои немале ниту еден случај на Ковид-19 од почетокот на пандемијата

admin
На речиси една година од почетокот на пандемијата на коронавирус низ целата планета, само девет земји официјално не пријавиле случаи на Ковид-19, обвјави страницата koryogroup.com....

Српскиот епидемиолог Кон по вакцинацијата: Се чувствувам целосно нормално

admin
Епидемиологот Предраг Кон, кој денеска меѓу првите ја прими вакцината против коронавирус на Фајзер во Србија вели дека се чувствува апсолутно добро. „Се чувствувам целосно...

Брнабиќ, Кишиќ и Кон примија вакцина, почна имунизацијата во Србија

admin
Српската премиерка Ана Брнабиќ ја прими првата вакцина во институтот Торлак, по што во земјата и официјално почна вакцинацијата против коронавирусот. Вакцина по Брнабиќ прими...

Модерна уверува дека вакцината штити и од мутацијата на Ковид-19

admin
Компанијата Модерна смета дека очекува имунитетот стекнат со нејзината вакцина против коронавирусот да биде заштита и против мутацијата која се појави во Велика Британија. Во...