Видео

ВИДЕО: Ибрахимовиќ слави 500 гола со „Јутро је“ од Нада Топчагиќ

admin
Најдобриот фудбалер во редовите на Милан, Златан Ибрахимовиќ по вчерашното постигнување над 500 гола во својата професионална кариера, прослави со „Јутро је“ од легендарната Нада...

(ВИДЕО) Мицкоски: 2021 година ќе е година на промени

admin
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати новогодишна порака до граѓаните, посакувајќи 2021 година да биде година на промени. Во прилог, целата честитка: Почитувани сограѓани,...

(ВИДЕО) Пендаровски со новогодишна порака: Доаѓаат подобри денови, ќе можеме да бидеме заедно, без страв

admin
Македонскиот претседател Стево Пендаровски со видео обраќање ги честиташе Новата година и престојните празници. Во прилог, обраќањето во целост: Драги сограѓани, 2020-та беше една од...

(ВИДЕО) Со спектакуларен огномет, Австралија влезе во 2021 година

admin
Со празни улици и спектакуларен огномет кој сите го гледаа од своите домови, Австралија ја дочека новата 2021 година. Поради пандемијата со коронавирусот, Австралија воведе...

(ВИДЕО) Сузбиена терористичка во Македонија: Набавувале оружје за убиства и експлозиви за уништување на објекти

admin
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал-Секторот за борба против тероризам, насилен екстремизам и радикализам во координација со Агенцијата за национална безбедност, Одделот за...

(ВИДЕО) Заев со порака: Да празнуваме одговорно за нашето и здравјето на најблиските

admin
Премиерот Зоран Заев преку видео обраќање се обрати на сите наши сограѓани со апел за одговорно да се прослават претстојните празници. Посебно се заблагодари на...