реконструкција

Стадионот на Реал Мадрид ќе биде целосно реконструиран во 2022 година

Elena Daskalova
Градежните работи за реновирање, реконструкција и трансформација на „Сантијаго Бернабеу“ во најмодерен стадион се одвиваат со задоволително темпо и се очекува да завршат следната есен....

Ќе се реконструира убиството на матурантот Ангел од Ѓорче Петров

Elena Daskalova
Основниот кривичен суд донесе одлука во наредниот период да се направи реконструкција на немилиот настан од 2014 година, кога во Ѓорче Петров, во близина на...