филм

„Земја на номадите“ триумфираше на Оскарите, статуетка доби и Ентони Хопкинс

Elena Daskalova
Ноќеска се одржаа првите социјално дистанцирани Оскари во историјата на филмската уметност и филмските награди. Фаворитот на многумина „Земја на номадите“ (Nomadland), ја освои златната...

Оскарите ќе се емитуваат во живо, ќе се почитуваат мерките за безбедност

Elena Daskalova
Свеченото доделување на најпрестижните филмски награди оваа година ќе се одвива во поинакви услови, следејќи ги тековните препораки во однос на пандемијата. „За да создадеме...

Документарец за животот на Били Ајлиш: Погледнете го трејлерот (ВИДЕО)

Elena Daskalova
Били Ајлиш е светска поп-сензација и вистинска музичка ѕвезда со неверојатен талент, која веќе неколку години постојано е во центарот на вниманието на јавноста. Таа...