Ден

Xiaomi ќе лансира нов Black Shark модел со 5G и 16 GB RAM меморија

Xiaomi се подготвува да лансира нов модел во гејмерскиот бренд Black Shark, кој се очекува да го носи името Black Shark 3 5G. Уредот неодамна помина низ процес на сертификација во MIIT, што го потврди неговото постоење.

Покрај тоа што има 5G конекција, овој модел може да биде различен по тоа што ќе биде првиот телефон со 16 GB RAM меморија.

Ова го посочува ликерот @ Sudhanshu1414, и генерално е тешко да се замисли како дури и гејмерите ќе можат да ја користат оваа количина системска меморија.

Од друга страна, ова осигурува дека уредот ќе продолжи да има ажуриран хардвер во текот на следните неколку години.

Во оваа фаза, сè уште не е јасно кога ќе се појави Black Shark 3 5G, а веројатно е дека некој друг производител ќе го надмине Xiaomi со промоција на модел со 16 GB RAM меморија.

Можеби ќе ве интересира:

Започна продажбата на новите премиум безжични слушалки HUAWEI FREEBUDS 3 во Северна Македонија

Влатко Зорба

Дали коронавирусот се појавува во видео-игра: „Зарази го целиот свет“

Никола Поповски

Нов поевтин Ајфон в март

Виктор Јованов